نمایش محتوای سبز

1401/6/30 - 11:2
ابزار هنر باید در اختیار گنجینه دفاع مقدس قرار گیرد
«محدثی» گفت: دفاع مقدس گنجینه‌ای از معرفت و حکمت به مردم ایران اضافه کرد و فراخوان میراث معرفتی و فضیلت‌های ملی ما در آن دوران بود؛ این جشنواره می‌خواهد ابزار هنر را در اختیار این مفاهیم قرار دهد و خودش هم از این مفاهیم ارتزاق می‌کند.

«مصطفی محدثی» دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس امروز (چهارشنبه)، در آیین ششمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس ضمن تقدیر از اداره‌کل حفظ آثار استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان یکی از قطب‌های فرهنگ و هنر ایران در دوره‌های گذشته و حاضر است و آنچه از میراث هنری ماست، به عنوان نمایشگاهی دائمی در این شهر خود را نشان می‌دهد و خود را نصف جهان کرده است.

وی تصریح کرد: این جشنواره در آبان ماه سال جاری به مناسبت حماسه ۲۵ آبان، از ۲۴ تا ۲۶ آبان در اصفهان برگزار می‌شود و هنرمندان از کل کشور در این جشنواره حضور دارند؛ جوایز جشنواره نقدی است و حجم و مقدار جشنواره بعد از بررسی آثار مشخص خواهد شد.

محدثی در خصوص جشنواره گفت: این جشنواره مختص به آثار تولیدی هنری در شاخه‌های نمایشی، سینمایی، فیلم کوتاه، هنرهای تجسمی، موسیقی و سرود و تولیدات رادیویی اختصاص دارد که با محوریت دفاع مقدس و مقاومت تولید می‌شود.

دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس بیان کرد: یک بار جشنواره در سطح استانی برگزار شده و برگزیدگان استانی، به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال می‌شود؛ بخش کشوری این جشنواره در آبان‌ماه برگزار می‌شود تا آثار برتر در سطح ملی مشخص و ضمن تجلیل از آن‌ها این آثار، به نمایش هم گذاشته می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این نمای کلی از چیزی است که قرار است برگزار شود و این انتظار را داریم که درخشان ‌ترین دوره این جشنواره در اصفهان برگزار شود؛ سال گذشته در حدود ۵ هزار اثر به دبیرخانه‌های استانی ما وصول شد و در نهایت توانستیم از ۷۰ اثر در سطح ملی در جشنواره پنجم تقدیر کنیم و امیدواریم امسال با عبور از دوران کرونا، آثار از نظر کیفی و کمی رشد چشمگیری داشته باشند.

محدثی در ارتباط با اهداف برگزاری این نوع جشنواره‌ها یادآور شد: دفاع مقدس گنجینه‌ای از معرفت و حکمت به مردم ایران اضافه کرد و فراخوان میراث معرفتی و فضیلت‌های ملی ما در آن دوران بود و همه این میراث که در جان این ملت جمع شده بود، خود را به منصه ظهور گذاشت؛ این جشنواره می‌خواهد ابزار هنر را در اختیار این مفاهیم قرار دهد و خودش هم از این مفاهیم ارتزاق می‌کند.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز